Muusikateraapia 15.08 kell 12

By | 17. mai 2023

Mina olen Andres Kalamees, õpin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikateraapia põhikursusel ning seoses õpingutega soovin alustada grupiteraapia praktikaga, mis on suunatud täiskasvanud vaegnägijatele ja/või pimedatele. Grupp on kinnine ning kõigi osalejatega sõlmitakse konfidentsiaalsuse tagav praktikaleping.

 

Plaanis on läbi viia 10 kuni 90-minutilist praktikaseanssi neljale kuni kuuele osalejale. Kolm esimest seanssi toimuksid juunikuus umbes nädalaste vahedega kuni jaanipäevani ning jätkuksid pärast suvepausi augustikuu teisel nädalal. Esimene kohtumine toimuks esmaspäeval, 15. augustil algusega kell 12:00 Lõuna-Eesti Pimedate Ühingus (Ringtee 1, III korrus).

Seansside eesmärgid sõnastame täpsemalt koos grupitöös ning igal osalejal saab olema ka isiklik eesmärk. Esialgne plaan on tegeleda grupis vaimse tervise ja sisemiste ressursside (taas)leidmisega, lõõgastusega ning pingete leevendamisega üldtoetaval tasandil. Selleks kasutame üheskoos muusika kuulamist, muusikainstrumentidel mängimist (ei eelda mingit varasemat kogemust), arutelusid ja vestlust.

 

Kui soovite osaleda muusikateraapia grupi töös, siis palun andke sellest mulle teada e-kirjaga hiljemalt 29. maiks aadressil andres.kalamees1@gmail.com. Oma vastuskirjas palun ka paari lausega selgitada, miks soovite osa võtta. Lisage kirja saajate hulka ka Lõuna-Eesti Pimedate Ühing e-posti aadressiga lepymty@gmail.com.

Infot muusikateraapia kohta:

Muusikateraapia on maailmas laialt kasutatav tõenduspõhine teraapiavorm, milles nii muusika kuulamisele kui musitseerimisele põhinevad meetodeid ja tehnikaid rakendatakse eesmärgipäraselt nii terviseennetuses, ravis kui rehabilitatsioonis.

Muusikateraapiasse on oodatud kõik, osalemiseks ei ole tarvis muusikalisi oskusi või eelteadmisi. Muusikateraapias on hulgaliselt erinevaid tehnikaid ja meetodeid milledest muusikaterapeut valib konkreetsele kliendile sobivad. Muusikateraapia protsess on unikaalne, lähtudes abivajaja problemaatikast ja teraapia eesmärkidest.

Muusikateraapia kohta leiab täiendavat informatsiooni Muusikateraapia Ühingu kodulehelt http://muusikateraapia.eu/muusikateraapia/.

Lugupidamisega,

Andres Kalamees

andres.kalamees1@gmail.com