SAVIKURSUS PIMEDATELE JA VAEGNÄGIJATELE

By | 9. nov. 2022

SAVIKURSUS PIMEDATELE JA VAEGNÄGIJATELE

Pallase täienduskoolitused hakkavad pakkuma savi- ja keraamikakursuseid pimedatele ja vaegnägijatele. Esimene kursus toimub alates 27. novembrist kuni 17. detsembrini, neljal järjestikusel nädalavahetusel. Igal kohtumisel voolitakse erinevaid tarbeesemeid ja dekoratiivvorme. Viimasel kohtumisel glasuuritakse kursuse jooksul valminud esemed.

Kursuse eesmärk on proovida erinevaid tehnikaid savi vormimiseks ja pinna reljeefseks dekoreerimiseks (mudeli toppimine, savipalli tehnika, savilehe tehnika, pisiplastika savitombust, mustrite ja reljeefi pressimine ja ehitamine, pinna kraapimine).

Kursust juhendab Pallase skulptuuriosakonna vilistlane, skulptor ja keraamik Kersti Kals.

Registreerimiseks saata enda nimi, isikukood, aadress ja telefoni number kursuse koordinaatorile: salme.kulmar@gmail.com

Toimumisaeg: Neli järjestikust nädalavahetust: kaks pühapäeva, 27. november ja 4. detsember; kaks laupäeva: 10. ja 17. detsember

Koht: Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakond, aadress Eha 41, Tartu.

Kursuse päevakava:
10.00 – 11.50

Koolituse maht10 akadeemilist tundi (iga kohtumine 2,5 akadeemilist tundi)

Grupi suurus: 8 osalejat

Maksumus: 40 €. Hind sisaldab savi, galsuuri, voolimistarbeid. Palume osalejatel kaasa võtta põll.

Sihtgrupp: Pimedad ja vaegnägijad

Eelnevad oskused kursusel osalemiseks: Eelnevaid oskusi pole vaja

Õppe sisu:

Proovime erinevaid tehnikaid savi vormimiseks ja pinna reljeefseks dekoreerimiseks (mudeli toppimine, savipalli tehnika, savilehe tehnika, pisiplastika savitombust, mustrite ja reljeefi pressimine ja ehitamine, pinna kraapimine). Igal kohtumisel voolime erinevaid tarbeesemeid ja dekoratiivvorme. Viimasel kohtumisel glasuurime kursuse jooksul valminud esemed.

Õppemeetodid: praktiline töö, individuaalne juhendamine

Nõuded õpingute lõpetamiseks: Tunnistus väljastatakse õppijale, kes on osalenud vähemalt 70% kontakttundides

Koolituse läbimisel väljastatav dokument: täienduskoolituse tunnistus

Juhendaja: Kersti Kals, Pallase skulptuuriosakonna vilistlane, skulptor ja keraamik. Juhendaja portfoolio on leitav siit.