Õppereis Kirde-Eestisse 25.08.2022

By | 6. juuni 2022

Õppereis Kirde-Eestisse!

 25.08. 2022

Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 9.00. Sõidame Sillamäele, kus külastame Sillamäe Kultuurikeskust kohaliku giidi juhatusel. Kuuleme põnevaid lugusid Sillamäe ajaloost ja elu-olust kui siin asus uraanirikastus- vabrik. Keldris asuvas kunagises pommivarjendis on püsiekspositsioon, mis on pühendatud linna Nõukogudeaegsele perioodile. Kogu hoone on nii väljast kui seest renoveeritud  ja tunnistatud 40.-50. aastate arhitektuurimälestiseks. Pärast seda jalutame kaunil promenaadil, mis viib mere äärde.

Edasi sõidame Narva. Lõunasöök Vaba Lava kohvikus.

–         Soe toit (sealiha meesinepi kastmes, ahjukartul, värske salat, leib)

–         Magustoit (kama-kohupiimavaht)

–         Kohv, tee, maitsevesi

Järgneb ekskursioon kohaliku giidiga Narva Kreenholmi Manufaktuuri territooriumil. Monumentaalse industriaalarhitektuuri näide, kus kajastub enam kui 160 aastat ajalugu. Kuuleme lugusid tehase ajaloost ja tööliste elu korraldusest. Manufaktuur oli Eesti kõigi aegade suurim kergetööstusettevõte ja Euroopa suuri kergetööstusettevõte 19.-20- sajandivahetusel. Tippajal töötas siin 12000 inimest.

Edasi põgus tutvus Narva põhiliste vaatamisväärsustega.

Järgnevalt suundume Toila-Oru parki. Seal avaneb võimalus osaleda virtuaalreaalsuse tuuril, mis viib ajarännakule Konstantin Pätsi aegsesse parki ja Oru lossi aastal 1938, kui siin asus Eesti Vabariigi esimese presidendi suveresidents.

Tagasi Tartusse jõuame orienteeruvalt 21.30

Toetavad Tartu linn ja Sotsiaalministeerium EPIF-i kaudu.